40 godzin angielskiego do słuchania za darmo! Opowieści z Narnii – audiobook

Zasadniczo staram się podrzucać wam linki do darmowych materiałów po angielsku tylko wtedy, gdy dostępne są w dwóch formatach dźwiękowym (mp3,video) i tekstowym. Taki zestaw pozwala skutecznie rozkodować nowo napotykane słowa i zwroty w nagraniu. Dzisiaj zrobię wyjątek.

40-godzin-angielskiego

Strona, którą chcę Ci dziś przedstawić zawiera tylko nagrania, ale za to jakie! Znajdziesz tam pełną wersję audio wszystkich książek z serii The Chronicles of Narnia C.S. Lewisa, w Polsce znanej jako Opowieści z Narnii. W sumie to około 40 godzin doskonałej jakości nagrań z językiem angielskim, podzielonych na 101 odcinków o długości ok 30 min. – idealny materiał dla uczących się języka. Samych książek chyba nie muszę nikomu przedstawiać, jakiś czas temu reklamy i gadżety anonsujące ekranizację książki były wszędzie. Materiał został nagrany jako podcast Ancient Faith Radio i byl publikowany w latach 2009-2011 jako cotygodniowy podkast, stąd te 101 epizodów.

Wiem, że będą wśród czytelników tacy, którzy zareagują stwierdzeniem “przecież to książki dla dzieci!”. Zgadza się i właśnie dlatego idealnie nadają się dla uczących się języka.

I na koniec, mała techniczna uwaga. Zasadniczo materiały są przeznaczone do słuchania poprzez stronę www. Ikony ‘Download’ (ostatnia kolumna po prawej) przy wszystkich odcinkach są zablokowane (Download disabled). Jednakże, jeśli klikniesz odpowiednią dla danego odcinka ikonę ‘Direct Link’ (trzecia kolmuna od prawej) prawym a nie lewym przyciskiem myszy i później wybierzesz z menu podręcznego ‘Zapisz jako…’ będzisz mógł/mogła zapisać plik mp3 na dysku swojego komputra.

7 Comments

Leave a Comment.